$url = wp_get_attachment_url( get_post_thumbnail_id($post->ID) ); ?>

Blog

Przesyłki

Przesyłki to usługa na podstawie której powstała sieć MBE.  Poprzez lata doświadczeń obsługi przesyłek udoskonaliliśmy do perfekcji usługę pakowania.  Naszymi strategicznymi partnerami w tej dziedzinie są tacy przewoźnicy jak UPS oraz Fedex, jednak obie firmy mają groźnego konkurenta gdyż w tamtym roku swoją obecność zaznaczył inny nasz przewoźnik czyli DPD. Na początku tego roku spośród tych trzech firm kurierskich to właśnie DPD wskazuje największy wzrost na polu przesyłek kurierskich.

Co ciekawe zarówno Fedex jak i DPD podnieśli swoje stawki w stosunku do poprzedniego roku średnio o 2 zł natomiast Mail Boxes Etc. dzięki ścisłemu partnerstwu mógł obniżyć stawkę UPS o 1 zł.  Sokoro w temacie cen już jesteśmy to z opinii zasłyszanych podczas rozmów z klientami wiemy że ze względu na błędne przekonanie o wysokich cenach  ludzie omijają przesyłki kurierskie.   Tak zwana wysoka cen podyktowana jest tym że na drugi dzień przesyłka jest u odbiorcy .

Mimo rzekomo wysokich stawek dobrze ma się rynek przesyłek kurierskich we Wrocławiu gdzie jeden z punktów MBE utrzymuje się tylko dzięki przesyłkom.

Od samych stawek jednak ważniejsze jest to w jaki sposób przygotować towar bądź przedmiot do wysyłki tak aby mieścił się w regulaminach przewoźników. Przykładowo jakiś przedmiot na pozór może wyglądać standardowo lecz wg. regulaminu nie mieści się w tym dziale i potem firma kurierska przesyła wiadomość o dodatkowej należności do uregulowania.

Kolejną kwestią jest dobór odpowiedniej usługi, gdyż  u trzech przewoźników nazwa usługi może oznaczać to samo a u czwartego już nie, bądź też usługi mogą mieć inne nazwy.

Ogólnie rzecz ujmując firmy kurierskie mają dużo skomplikowanych regulaminów dotyczących nie tylko samego przygotowania czy dobrania odpowiedniej usługi transportowej lecz również usług dodatkowych z których można korzystać. Dlatego najlepiej przesyłkę powierzyć ekspertom.